Vítr fouká do komína všemi okny lomcuje, vysmívá se meluzína, proč ten vrabec hubuje....

slova písně ,která nás motivovala ke kresbě meluzíny.Vyzkoušeli jsem si psaní se zmizíkem,byli jsme překvapeni, jaké stopy zanechává.

Tato fotogalerie je prázdná.

Když je člověk v nebezpečí, přijde ho zachránit anděl strážný.Jak asi vypadá, jaký je? Podívejte se na něj v naší galerii, třeba je takový jakého si představujete vy.

Tato fotogalerie je prázdná.

Napadl první sníh a my jsme se dívali z okna, jak krásně sněží na domy, stromy..Škoda jen, že tak brzy roztál.

Tato fotogalerie je prázdná.

V matematice se nenudíme, příklady procvičujeme nejen v sešitě a na průsvitce,ale i při práci dvojic či skupinek.

Tato fotogalerie je prázdná.

Během ranní čtvrthodinky, si povídáme o tom, kdo nám udělal či neudělal ¨radost, 

co jsme zažili, táta či máma.

 

V pondělí 12.12, jsme byli poprvé bruslit, někteří z nás stáli na ledě poprvé. Zpočátku jsme se drželi mantinelu, ale za chvíli jsme se pustili a odvážili bruslit. Některým z nás pomáhali dívky z 5.třídy, jiní se drželi židle, ale většina z nás jezdila sama. Musíme se pochválit, na zemi jsme byli opravdu jen vyjímečně.Už teď se těšíme na další bruslení, škoda že je až v lednu.Budeme muset přemluvit rodiče, aby s námi zajeli do Rosic  na zimní stadion, vždyť budou vánoční prázdniny. Jupíí!

Bruslení

/album/brusleni1/brusleni-055-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-056-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-057-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-058-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-059-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-060-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-061-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-062-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-063-jpg1/ /album/brusleni1/brusleni-064-jpg1/

V pátek jsme dostali malý balíček a hádejte, co v něm bylo?

Pero a gratulace  pro Huga, protože krásně píše.

Tato fotogalerie je prázdná.

Tato fotogalerie je prázdná.

V úterý 21.12. jsme jeli vláčkem do Brna zhlédnout výstavu Betlémů a  podívat se na vánoční trhy. Ráno nás překvapila ledová vozovka a chodníky. Toto počasí nás však neodradilo a my jsme pomalými krůčky došli na nádraží, koupili si lístky a zaujali místo v nákladním vagónu.Po cestě jsme obdivovali krásnou zasněženou krajinu, povídali si a hodně jsme se při tom nasmáli.Po vystoupení z vlaku jsme si ukázali Petrov a nastoupili do tramvaje, jeli jsme na Mendlovo náměstí, někteří jeli tramvají poprvé, byl to pro nás velký zažitek,jak cesta, tak možnost  označit si lístek. Na 10 h jsme měli objednanou výstavu Betlémů, ale protože jsme měli trochu času, využili jsme ho ke koulování a stavění sněhuláků.Konečně nás uvítala paní průvodkyně, nejprve jsme se nasvačili a s plnými bříšky jsme si uživali prohlídků Betlémů.Každý betlém byl jiný, některé byly vystřiženy z papíru, odlité z  cínu, vyřezané ze  dřeva, slepené z těštovi,nejvíce se nám líbili  mechanické, postavičky se na nich pohybovaly.Strávili jsme zde asi 1 hodinu, nakoupili pár drobností a těšili se na Vánoční trhy na náměstí Svobody. Rozdělili jsme se do malých skupinek, obcházeli stánky a dívali se, čím bychom udělali radost rodičům či někomu jinému.Ve 12 hodin jsme se občerstvili v MC Donal´s Happy mealem nebo hranolkami. Byl čas odcházet na vlakové nádraží, po cestě k němu jsme prošli Zelný trh, zastavili jsme se u pana kováře, který  nám ukoval krásné srdíčko.Cesta do Ivančic uběhla velmi rychle, během ní jsme si ukazovali, co jsme si koupili a povídali si o tom, co se nám líbilo.Už teď se těšíme na další výlet.

Děkuji rodičům - paní Muzikářové, paní Podolské, paní Adamové,panu Podolskému a panu Hniličkovi za pomoc při této akci, 

Tato fotogalerie je prázdná.

Celý týden jsem se těšili na tento den, protože jsme byli zvědaví,na to, jaký dáreček dostaneme.

Nejprve jsme si zapálili na věnci všechny čtyři svíčky, povídali si o tom, jak slavili Vánoce lidé dříve, jaké zvyky dělali, dokonce jsme si některé z nich vyzkoušeli,házaní střevícem, pouštění lodiček, rozkrajování jablíčka, zazpívali jsme si pár koled a čekali až uslyšíme cinkání zvonečku.Každý z nás byl obdarován.

Na tento den jsme si měli připravit něco, co umíme, např. hádanku, básničku, písničku nabo kouzlo.

Nakonec našeho štědrého dne jsme šli nadělit i ptáčkům, pověsili jsme na strom vánoční zdobu ze semínek, snad jim přijde v zimě vhod.

S přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a těšili se domů,protože za dva dny přijde Ježíšek k nám domů.

Tato fotogalerie je prázdná.